Dlaczego odczuwam lęk przed zostaniem sama w domu?

Witam. Problem jest taki ze panicznie boje się zostać sama w domu na noc, mój chłopak jeździ na delegacje wiec dość często jestem sama ale wtedy przychodzi spać do mnie koleżanka jednak chciałabym pozbyć się strachu panicznego strachu ze zostaje sama w domu na noc od zawsze tak jest niestety. Nie chce wiecznie zamartwiac się, drzec ze strachu i mieć zawał serca na samą myśl O spaniu samej w domu niestety nie stać mnie na odplatne wizyty u psychologa. Co mam zrobić nie umiem sobie poradzić

Z psychoterapii można także skorzystać także w ramach ubezpieczenia. Placówki takie jak Poradnie Zdrowia Psychicznego lub NZOZy (choć nie wszystkie, trzeba dopytać) mają kontrakt z NFZ, a tym samym z pomocy specjalisty można skorzystać na NFZ. Potrzebne jednak będzie skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry. Zachęcam do zgłoszenia się, ponieważ psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą radzenia sobie nie tylko z objawami, ale przede wszystkim z przyczynami zaburzeń lekowych.