Dlaczego odczuwam mrowienie jąder?

Mam wielki problem. Od paru dni chodzę zestresowany i nerwowy, doszla do tego panika.. Otóż mam 21 lat, jestem hetero, choć teraz już nie wiem.. Od paru dni każdy widok jakiegokolwiek mężczyzny sprawia mi mrowienie jąder i ogólnie skurcz. Penis jest w stanie spoczynku ale jest strasznie mały jak nawet na tryb spoczynku. Boję się  że mogę być homo. A przecież pare dni temu jeszcze wszystko było okej. Żadnych problemów. Nie mam pojęcia co ze sobą zrobić, zacząłem przez to wszystko strasznie się stresować. Nie wiem co mam robić. Nie chcę być homo :'( Co robić, gdzie się udać. Boję się że nie dam rady sobie z tym poradzić..

Warto (spokojnie) skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Jak wynika z opisu objawy mogą mieć bardziej źródło w stresie, napięciu i nadmiernym skupianiu uwagi na tej tematyce. Jednak diagnostyka pomoże nie tylko Panu się uspokoić, ale także - w razie potrzeby- odnaleźć głębsze (emocjonalne, osobowościowe) źródła zaburzeń i poradzić sobie z nimi. Zamiast "nakręcania się" warto porozmawiać z kimś, kto określi naturę objawów i rozwieje wątpliwości.

Dzień Dobry Panu,

Miło mi, że napisał Pan do Nas i dziękuję Panu za zaufanie.

Zacznę od tego, że na podstawie Pana incydentalnych doznań nie może to być równoznaczne z Pana orientacją seksualną, której się Pan obawia!
Nie jest to przesłanką do myślenia o sobie w ten sposób.

Chcę Panu powiedzieć, że ok. 9-0 % tego, o czym myślimy, to to po prostu nie wydarza się...

Dlatego bardzo mocno zachęcam Pana do nabrania odrobiny dystansu i po prostu obserwowanie siebie, bez naciskania na siebie, ze zrozumieniem...
Jeśli nadal ma Pan taka potrzebę, zalecam konsultację seksuologiczną.

Życzę Panu pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com