Dlaczego odczuwam nieuzasadnione zimno?

Witam, jednym z moich problemów jest "zimnica" . Nie umiem inaczej tej dolegliwości określić. W okresie wilgotnej pogody zwłaszcza przełom zimy i wiosny oraz jesieni , odczuwam nadmierne zimno, nie uzasadnione temperaturą w pomieszczeniu, ani nie dostatecznym ubiorem. Zawsze kończyło się długotrwałym zapaleniem oskrzeli, niesamowitym katarem i kaszlem. W wyniku wieloletniej praktyki ( mam 53 lat) zauważyłam, że przyjmowanie leków antyalergicznych powoduje zahamowanie choroby i zimna. Lee

Dzień dobry,

Proszę na początek oznaczyć morfologię z rozmazem oraz CRP, a także TSH, FT4 i FT 3. Z wynikami proszę udać się do lekarza, który być może już na ich podstawie postawi rozpoznanie i rozpocznie leczenie, lub na podstawie dokładnego zbadania Pani i zebrania wywiadu zaleci dodatkowe badania, które pomogą postawić właściwą diagnozę i w razie potrzeby rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych