Dlaczego odczuwam samotność?

Mam 16 lat. Czuję się naprawdę bardzo samotna. Jestem praktykującą chrześcijanką. Ufam Bogu, wiem, że jest. Ja jednak nadal jestem bardzo samotna. Nie mam żadnych znajomych, z którymi mogłabym pogadać. W klasie niby odzywają się do mnie, ale każdy ma własną grupkę i mają gdzieś takiego jednego odrzutka. Nie mam z kim wyjść na spacer, pogadać. Nie mam komu wyżalić się, komu zaufać. Miałam kiedyś chłopaka. Nawet dwóch, ale nie byli w wobec mnie szczerzy. Smutno mi samej cały czas w domu. Kiedy w szkole chcę zagadać to odrzucają mnie... Tęsknię do przyjaźni. Nie ufam ludziom, bo kiedyś wielu z nich mnie zawiodło.

Witam!

Piszesz, że klasa Cię odrzuca. Z drugiej strony podkreślasz, że nie potrafisz nikomu zaufać, bo wiele osób Cię zraniło. Sądzę, że możesz przez to zamykać się do ludzi i kontaktować się z nimi bardzo powierzchownie. Jeśli nie będziesz umiała otworzyć się na innych i zaakceptować ich, to oni również będą podobnie postępować z Tobą.
Chcesz mieć przyjaciół, więc spróbuj rozmawiać ze znajomymi z klasy, zapraszaj ich na spacer czy do kina. Możesz sama wyjść z inicjatywą i pokazać, że Ci na danej osobie zależy. Szukasz ukojenia w Bogu. Możesz zapisać się do jednej z organizacji kościelnych, która zrzesza młodzież. Będziesz miała szansę poznać ludzi o podobnych przekonaniach i wartościach. Może wśród takiej grupy będzie Ci łatwiej się odnaleźć i zaprzyjaźnić.

Pozdrawiam