Dlaczego odczuwam tak silny stres?

Dobry wieczór. Potrzebuje pomocy. Od jakiegos czasu żyję w ogromnym stresie spowodowanym nową praca,oraz problemami w związku. Ostatnio nie radze sobie juz z niczym kazdy dzien zaczynam z mysla aby juz sie skonczyl i w koncu bede mogla isc spac. Problemy czasem staram sie zapic, co powoduje mysli samobojcze. Boje sie ze w koncu to zrobie.

Witam, rozumiem, że doświadcza Pani dużego stresu związanego z nową pracą oraz kłopotami w związku. Sądzi Pani że nie radzi sobie z codziennymi obowiązkami i ma nadzieję że dzień szybko minie i będzie Pani mogła odpocząć. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Będzie miała Pani możliwość podzielenia się swoimi troskami, uzyska wsparcie, zostanie wysłuchana. Przesyłam link gdzie może Pani uzyskać bezpłatną pomoc: https://www.mops.katowice.pl/node/75#pom
pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Mam zbyt mało potrzebnych informacji, dotyczących Pani życia i stąd moja odpowiedź nie będzie szczegółowa.

Zadała Pani pytanie: "Dlaczego odczuwam tak silny stres?"

Myślę, że trudności i wyzwania, a za tym idący silny stres nawarstwiły się.
Emocje związane z nie "przegadanymi" trudnościami nie zmniejszają, a zwiększają się, wprowadzając jeszcze większy stres i napięcie.
Przesypianie, czy zapijanie problemów też ich nie rozwiązuje.

Z tego, co Pani napisała, domniemywam, że czuje się Pani samotna i bez wsparcia emocjonalnego.

W tej sytuacji nie ma co czekać, wskazana jest konsultacja i rozmowa z psychologiem.
W ramach NFZ-tu albo prywatnie.

Gdyby zechciała Pani porozmawiać, zapraszam Panią do rozmowy online.

Życzę Pani, żeby się ułożyło,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Długotrwały stres może prowadzić
do nerwicy, depresji, i wielu innych zaburzeń.
Objawy stresu będą się nasilać.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pani organizm.
Najlepszym rozwiązaniem będzie
niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie