Dlaczego okres trwa tak długo?

Witam. Dwa tygodnie temu dostałam okres, po tygodniu myślałam ze krwawienie ustąpiło. Następnego dnia nadal pojawiła się krew i od tego czasu występuje mało obfite ale ciągłe. Nie wiem czym to może być spowodowane zwłaszcza, że nie zdarzało się to wcześniej. Czy może to być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi? Proszę pomoc. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań są krwawienia śródcykliczne. Dlatego to krwawienie może być wynikiem działania tabletek antykoncepcyjnych.
Ale mogą być inne przyczyny np. stany zapalne dróg rodnych, mięśniaki macicy.
W tej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam