Dlaczego okres zanika przy stosowaniu żelaza?

Dzień Dobry Mam pytanie odnośnie przyjmowania tardyferonu, a braku miesiączki. Podobno czasami się tak zdarza, że przy przyjmowaniu żelaza okres się spóźnia nawet o tydzień, w rym momencie miesiączkę powinnam mieć 5 dni temu, jednak prosiłabym o wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje. Tak na chłopski rozum przy przyjmowaniu żelaza okres powinien być, a nie zanikać, jestem ciekawa dlaczego tak się dzieje i co wyprawia się w naszym organizmie :)

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim nalezy potwierdzić lub wykluczyć ciąże a potem Ew szukać przyczyn braku miesiączki