Dlaczego on jest agresywny po spożyciu alkoholu?

Witam, Mam 24 lata, mój narzeczony 27. Jesteśmy ze sobą 2 lata, stanowimy udany związek, dobrze się rozumiemy. Można by rzec - idealna para. Niestety ideałów nie ma. Alkohol pijemy sporadycznie, a w większych ilościach bardzo rzadko, np. na weselu, w Sylwestra itp., 4-5 razy na rok. Po takich mocno zakrapianych imprezach zauważyłam, że mój narzeczony zachowuje się agresywnie. Najpierw szuka pretekstu, obraża się, później używa niecenzuralnych słów wobec mnie. Nigdy mnie nie uderzył, co nie oznacza, że to się może kiedyś zdarzyć, tego się boję i nie chcę do tego dopuścić. Bywają imprezy, po których wracamy normalnie do domu, i bywają takie, na których on przekracza "cienką czerwoną linię" i staje się zły na cały świat, agresywny... Chciałabym mu pomóc, bo wiem, że jego praca jest stresująca (jest ratownikiem medycznym) i to może też przyczyniać się do tego zachowania. Bardzo go kocham, ale nie chce być kolejna ofiarą przemocy i wciąż wysłuchiwać obelg, bać się wyjść gdziekolwiek na imprezę. Obawiam się tylko, że nie uda mi się go namówić na wizytę u psychologa, bo jest to bardzo uparty i dumny człowiek, który nie akceptuje tego, że jego agresja przyczynia się do naszych kłótni. Bardzo proszę o poradę!

Witam!
Nie musi Pani znosić zachowania chłopaka. Jeśli jest agresywny po alkoholu, to najlepiej byłoby, gdyby utrzymywał abstynencję. Stresująca praca w żaden sposób nie tłumaczy odnoszenia się do Pani w sposób agresywny i wulgarny.
Związek dwojga ludzi powinien opierać się przede wszystkim na szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Jeśli partner nie chce skorzystać z pomocy psychologa, to warto zastanowić się, czy w innych sprawach, równie ważnych, będzie słuchał Pani zdania.
Warto, żeby Pani skorzystała z pomocy specjalisty, ponieważ wyzwiska i agresja słowna są również przemocą. Opieka psychologa może pozwolić Pani wpłynąć na sytuację w związku i podjąć odpowiednie decyzje, które poprawią Pani sytuację.

Pozdrawiam

"stanowimy udany związek, dobrze się rozumiemy. Można by rzec - idealna para."
Niech Pani się nie oszukuje.
Zachęcam Panią do wizyty u psychologa.