Dlaczego osoba z zespołem Downa przestała normalnie funkcjonować?

Witam wszystkich. Mam problem z siostrą. Siostra ma stwierdzonego Downa ale nie w tym rzecz. Od jakiegoś roku dziewczyna przestaje funkcjonować. Zaczęło się od tego że przestała z nami rozmawiać. Następnie przestała jeść i brak reakcji ruchowych żadną koniczyną. Nawet nie przełyka jedzenia. W ciągu kilku miesiecy straciła 12kg chodź cierpi na nadczynnosc tarczycy. Nie wiemy co robić miała robione różne badania od podstaw krew. Miała przeswietlenie mózgu robione czy nie doszły do jakiś przemian ale nic nie wykazało. Lekarze twierdzą ze jest zdrowa i tylko w jej psychice to siedzi. Ja się pytam jak to możliwe. Dostała tabletki od psychiatry i nic nie pomagało było wrecz przeciwnie szkodziło jej to. Aktualnie już prawie sie nie rusza bez pomocy, nie je i siwieje. Licze na pomoc jakiegoś specjalisty

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno doradzić coś konkretnego ponieważ należałoby wziąć pod uwagę cały obraz kliniczny pana siostry i wydaje mi się, że najlepszą osobą do tego jest zespół lekarzy prowadzących. Niestety osoby z zespołem Downa są narażone na statystycznie częstsze występowanie rozmaitych chorób i cięższy ich przebieg, tyczy się to również chorób psychicznych, czy demencji. Można w pierwszej kolejności próbować uzyskać pomoc od lekarza psychiatry i/lub neurologa.