Dlaczego ostatnio bolą mnie jajniki?

Witam :) Mam 17 lat. Od dłuższego czasu bolą mnie jajniki, ostatnio odczuwam kłucie w jajnikach. Mam podwyższone ciśnienie. Nie współżyłam jeszcze, więc w ciąży na pewno nie jestem. Dziękuję za odpowiedź. :)

Witam serdecznie!

Dolegliwości bólowe w podbrzuszu, w rzucie jajników mogą być związane np. z torbielami jajników. Natomiast pobolewania podbrzusza mogą również oznaczać schorzenia dotyczące układu moczowego.

Ponadto należy wyjaśnić przyczyny podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego krwi.
Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie brzucha. Wówczas lekarz zadecyduje o konieczności wykonania badań dodatkowych.

Pozdrawiam