Dlaczego owłosienie nie znika nawet po laserze?

Witam, od roku usuwam wąsik laserowo i dalej jest a nawet się powiększył, kosmetyka która usuwa mi ten wąsik bardzo się dziwi ponieważ zazwyczaj wystarczą 4 zabiegi a ja już miałam około 10 . I teraz nie wiem czy robić dalej chodzić na laser czy zrobić jakieś badania hormonalne a jeśli tak to jakie czy w ogóle do jakiegoś lekarza powinnam się udać?

Nadmierne owłosienie to poważny problem. Proponuję zgłosić się do endokrynologa i zbadać przyczynę tego problemu. Lekarz na podstawie badania fizykalnego zleci odpowiednie badania. Brak efektu podczas epilacji owłosienia może być też wynikiem jakości lasera którym wykonywane były zabiegi,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Efekt epilacji jest uzależniony w dużej mierze od rodzaju lasera. Skuteczny laser powinien sobie poradzić z takim problemem po 3-4 sesjach, z dodatkowo powtarzanym "przypomnieniem" raz w roku.