Dlaczego palce czasami sinieją?

Witam, tydzień temu miałem operację zszycia ścięgna Achillesa. Gips mam założony aż do pachwiny, palce u stopy stały się jakby plastikowe, czasem mi sinieją. Chciałbym zapytać czy to normalne? Niepokoi mnie fakt że gips jest aż tak długi. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli palce sinieją konieczna ocena założonego gipsu najlepiej w ośrodku gdzie był zakładany lub na izbie przyjęć szpitala ortopedycznego