Dlaczego Paroksetyna przestała działać?

Dzień dobry. Rok temu rozpocząłem leczenie (zaburzenia lękowe z napadami lęku) i brałem paroksetynę (40mg). Po miesiącu zaczęła działać, czułem się coraz lepiej. Po ok. 5 miesiącach powoli zacząłem czuć się gorzej i mimo zwiększania dawki do 60mg nie odczuwałem poprawy. Lekarz zmienił lek na escitalopram, ale nie czuję żadnego pozytywnego działania (20mg). Powróciły leki, niepokój, nerwowość, problemy ze spaniem i z wychodzeniem z domu, bóle mięśni i kręgosłupa. Mam obniżać dawkę i czeka mnie kolejna wizyta u lekarza i zmiana leku. Uczęszczam na psychoterapię grupową, na którą z trudem dojeżdżam. Dlaczego te leki przestały na mnie działać ? Jaka grupa leków jest przepisywana, kiedy ssri przestały działać ?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Jednak czy konsultacja online miałaby Panu wystarczyć, kiedy to (każdy) organizm ludzki reaguje na leczenie farmakologiczne, w sposób zindywidualizowany?

Zalecałabym, by skonsultował Pan osobiście swoje uwagi dotyczące efektywności leczenia, z Lekarzem prowadzącym Pana, który zna Pana i Pana historię leczenia.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują Pana
problemów, jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne jest stosowanie
środków uspokajających, obniżające napięcie
czy antydepresantów o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk,
które sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia. Jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Jeżeli chce Pan skutecznie pozbyć się problemu,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl