Dlaczego partner ma problemy ze wzwodem?

dlaczego mojemu partnerowi mieknie penis? podczas pieszczot jest wszystko dobrze i na poczatku stosunku tez, ale za chwile przestaje bo mowi ze juz opada. czasami mówi ze poprostu tak ma a czasami ma pretensje do mnie ze to ja sie nie wczuwam, że podczas stosunku sie nie gada i nie smieje, a problem w tym, ze to on ciagle coś mowi alb sie o coś pyta i się smieje, ja nie lubie rozmawiac podczas bo chce sie wlasnie wczuć, mam troche wrazenie ze on sie stresuje i dlatego gada. i tak prawie za kazdym razem, po wszystkim ze soba nie rozmawiamy, jest mi przykro, jestem malo pewna siebie, i jest mi przykro kiedy tak sie dzieje, moze to moja wina, ale co zrobic?

Dzień dobry,

Możliwe, że, zgodnie z Pani przypuszczeniem, partner stresuje się podejmując z Panią współżycie, co może mieć bezpośredni wpływ na stan jego erekcji. Aby jednak potwierdzić to przypuszczenie, należałoby przeprowadzić postępowanie diagnostyczne podczas konsultacji z seksuologiem, bądź psychologiem posiadającym szerszą wiedzę z zakresu seksualności człowieka.
Dzięki skorzystaniu z wsparcia specjalisty będzie również mogła Pani poradzić sobie z poczuciem winy związanym z całą sytuacją, które rzutuje na samoocenę i poczucie Pani atrakcyjności.
Warto również podejmować próby rozmowy z partnerem, jednak niekoniecznie oskarżając go i wskazując jako winnego, a namawiając go do wspólnej konsultacji u seksuologa. Utrzymywanie powyższej sytuacji bez zmian będzie tylko Panią coraz głębiej frustrować - jednocześnie partner, zaprzeczający problemowi, nie będzie go chciał (umiał) samodzielnie rozwiązać.
Trzeba mieć również na uwadze, że mężczyźni zasadniczo są bardzo wrażliwi na punkcie swojej męskości i skuteczności seksualnej, toteż nie warto się zrażać początkowym bagatelizowaniem problemu przez partnera.

Pozdrawiam.

Witam,
myślę, że dobrze byłoby gdybyście szczerze o tym porozmawiali. Pani partner zapewne nie wie, że nie lubi Pani rozmawiać podczas stosunku. Może są jakieś aspekty, które go stresują i stąd problemy z erekcją. Może powinniście nieco zmienić schemat stosunków np wprowadzając pieszczoty w trakcie samego aktu albo sprawdzając inne pozycje. Rozmowa o tym co kto lubi, co jest bardziej i mniej podniecające oraz o tym co generuje stres jest trudna ale jest także podstawą udanego pożycia. Zachęcam aby spróbować.
Powodzenia!