Dlaczego partner nie angażuje się w wychowanie dziecka?

Jestem w związku 15lat mamy 6letniego synka. Moja partnerka nic się nie angażuje w związku ani wychowanie syna. Jestem sam ze wszystkim. Ona nic nie myśli robi, wszystko z niechęć. Nie okazuje uczuć, nie rozmawia zemna o życiu o planach jednym słowem jest jak robot co jej powiem to zrobi. Może być że są tacy ludzie co nie dążą do niczego aby jutro, jestem razem A jednak osobno

Dzień dobry! Trudno powiedzieć, dlaczego Pana partnerka nie angażuje się w związek, ani w wychowanie dziecka, bez poznania całego kontekstu. Warto zgłosić się wspólnie na konsultację do psychoterapeuty, który pomoże w szukaniu rozwiązań tej sytuacji.

Dzień Dobry Panu,

Z Pana relacji domniemam, że przyczyną Państwa trudności w porozumiewaniu się jest nieumiejętność skutecznej komunikacji między Państwem (nie jest to wynikiem złej woli).

Zalecałabym Państwu podjęcie terapii partnerskiej, byście mogli zmienić dotychczasowe nawyki, które Państwu nie służą..

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com