Dlaczego partner nie bierze mojej wolności?

Witam. Ostatnio roZstalam się ze swoim chłopakiem po 5 latach związku. Stwierdził ze narazie chce być sam. Uznałabym to za normalne gdyby nie jego zachowanie względem mnie. Wciąż nazywa mnie swoim kochanie, pisze do mnie codziennie a co gorsza nie chce i wszelakimi siłami próbuje zatrzymać mnie i błaga byśmy byli przyjaciółmi i mieszkali razem w kawalerce! Dla mnie sytuacja jest conajmniej chora.strasznie mnie to meczy. Chce dać mu te wolność której on chce lecz on jej nie bierze! co o tym mysle

Faktycznie Pani były partner wysyła do Pani dość sprzeczne komunikaty. Być może decyzja przez niego podjęta nie jest jeszcze ostateczna. Na pewno warto dążyć do szczerej rozmowy oraz klaryfikacji całej sytuacji. Jeśli potrzebuje przerwy by zastanowić się nad sensem związku warto też postawić sobie jakiś "deadline", który zabezpieczy Panią przed tkwieniem w zawieszeniu. Jeśli to nie pomoże warto byłoby wybrać się na co najmniej jednorazową konsultację terapii par by w obecności specjalisty wyjaśnić sobie pewne kwestie. Pozdrawiam

Witam,

wskazana jest szczera rozmowa z Partnerem, właśnie odnośnie wolności, proszę powiedzieć, co Pani przez to rozumie i proszę zadbać o siebie. Przyjaciółmi możecie Państwo być, jednak niekoniecznie wspólnie mieszkać, decyzja należy do Pani.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę porozmawiać z partnerem na ten temat, czego Pani oczekuje, jak partner widzi tą sytuację. Zakończyliście związek, ale partner chce aby mieszkali Państwo razem, traktuje Panią podobnie jak przed zakończeniem relacji, nie jest to jasna sytuacja, nie działa to korzystnie na Panią.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno nie wolno
tego dłużej tak zostawiać.
Problem sam się nie rozwiąże.
Unikanie tematu jedynie oddala Państwa od siebie,
a problem pozostaje nierozwiązany.
Rozmowa jest jednym ze sposobów tworzenia więzi,
zaufania i bliskości emocjonalnej.
Myślę zatem, że pierwszym krokiem powinna być szczera
Porozmawiajcie o swoich uczuciach, o potrzebach,
a także o tym, jaką rolę każde z was pełni w tym związku.
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się co utrudnia i co trzeba
zmienić, żebyście obydwoje byli zadowoleni.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie istotne problemy.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl