Dlaczego partner nie chce się ze mną kochać?

Dzień dobry. Mam problem ze swoim chłopakiem,mianowicie nie chcę się kochać ,tulić tak jakby unikał mnie ,nie dawno byliśmy na wycieczce był normalny ,gdy tylko wróciliśmy zaczął mnie ignorować ,powtarzał ,ze ciągle się go czepiam ,a on leży chory i chce spokoju. Żadne rozmowy nie pomagają już ,mowiłam mu co mnie boli ,ale nic się nie zmienia ,odzywa się kiedy chce . Przestał pytać co u mnie słychać. Ciągle mówi,ze jest normalny ,a ja wymyślam i nie bedzie pisal 24/7 ze mną czesto jest zmeczony

Dystans w związku, niechęć do budowania relacji i kontaktu może być związana zarówno z wygaśnięciem uczucia, jak i niezgodnością potrzeb czy oczekiwań partnerów, a także innymi trudnościami (np osobistymi, chorobowymi czy zawodowymi partnera). Jeśli obecnie nie ma możliwości znalezienia wspólnych odpowiedzi, warto dać sobie czas i wrócić do rozmowy w późniejszym okresie. Jeśli jednak przez dłuższy czas nic nie będzie się zmieniać- warto przemyśleć, czy w związku jest takie samo zaangażowanie i motywacja do jego utrzymania obydwu partnerów? Inaczej mówiąc, czy jedno z partnerów nie dąży do rozstania. A jeśli tak, to czy warto na siłę utrzymywać związek, w którym brakuje dialogu, porozumienia czy kompromisu?
Jeśli jednak jesteście Państwo zmotywowani do pracy nad sobą i otwarci na zmianę- można skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw. Specjalista pomoże wspólnie pracować nad odbudową zaufania i poczucia więzi partnerskiej, umiejętności jasnej komunikacji w związku, budowania porozumienia i bliskości.

Witam, Pani partner się od Pani oddalił, nie chce rozmawiać, nie zna Pani przyczyny tego zachowania. Taka sytuacja może wpłynąć na Pani poczucie niepewności w związku. Jeżeli zmiana jest nagła, warto porozmawiać o tym co Pani zauważyła i spróbować dowiedzieć się jaki jest powód. Jeżeli partner nie będzie chciał rozmowy, proszę skorzystać z kontaktu z psychologiem. Być może warto porozmawiać z kimś bliskim z Pani otoczenia o całej sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Podczas swojej pracy terapeutycznej zauważam, że często partnerzy nie słuchają siebie. Zasłuchani są w to co myślą lub w to co mówią. A dobry związek jest wtedy dobry, kiedy słucha się partnera. Partnery podaje komunikaty: "jestem chory", "jestem zmęczony, "daj mi spokój", a partnerka myśli: " on mnie już nie kocha bo nie przytula mnie, nie kocha się ze mną i nie mówi że mnie kocha" czyli nie zbliżacie się do siebie a oddalacie. Może trzeba wciąż odpowiedzialność za to i posłuchać partnera? Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam, Panią, ma Pani poczucie, że chłopak Panią ignoruje i nie chce bliskości. Jednocześnie on zgłasza stale swoje zmęczenie. Trudno rozsądzić, co się naprawdę dzieje, ale można spróbować się tego dowiedzieć. Nie czekać na moment, kiedy będzie Pani chciała bliskości, tylko po prostu kiedyś zapytać, czy możecie porozmawiać zamiast rozpoczynania rozmowy bez jego chęci. Być może, gdy partner poczuje, że Pani szanuje jego możliwość odmowy, wyrazi chęć, żeby wyjaśnić swoją postawę. Może ma dosyć nieustannego nagabywania i naciskania, potrzebuje trochę przestrzeni, żeby się na nowo do Pani zbliżyć. Przecież gdyby nie chciał być z Panią, to pewnie by coś zrobił w tym kierunku. Pozdrawiam. Agnieszka Naruszewicz