Dlaczego partner nie chce ze mną zamieszkać?

Mam 22 lata mój chłopak ma 36 lat jestem w 11 tygodniu ciąży od jakiegoś czasu próbuje nakłonić mojego chłopaka do wspólnego zamieszkania ale on mówi że to nie jest takie proste jak mi się wydaje i na wszystko przyjdzie czas. Powiedziałam mu że daje mu miesiąc czasu na podjęcie decyzji ale on stwierdził że wymuszam na nim decyzję. Mieszka ze swoimi rodzicami on a dwa mieszkania które sam zajmuje więc ma miejsce na przyjęcie mnie i dziecka. Nie wiem co mam robić proszę pomóżcie

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych...

Bazując na Pani opisie, wnioskuję, że z jakiegoś powodu Pani Partner czuje lęk i obawia się wzięcia odpowiedzialności za swoje życie-prawdopodobnie jest mu tak wygodnie.
Może Pani porozmawiać z Partnerem szczerze i spokojnie, co i dlaczego jest przyczyną takiej postawy i jakie ma plany względem Waszej wspólnej przyszłości.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do zastanowienia się, jak się Pani czuje w tej relacji, czy czuje się ważna, kochana, wspierana, bezpiecznie, czy rozkwita Pani w takim związku?

Zasługuje Pani na to, co wartościowe, piękne i dodaje skrzydeł, czego Pani i Pani Dziecku bardzo serdecznie życzę,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Wszelkie ważne decyzje w związku są decyzjami uzgodnionymi przez obie strony. Jeśli będzie inaczej, bardzo prawdopodobne jest, że jedna ze stron będzie czuła się pokrzywdzona. Powodem, dla którego zechcecie Państwo razem zamieszkać powinna być chęć obojga z Was. Jeżeli partner ma wątpliwości, namawiam Panią do wysłuchania ich, jego argumentów. Stawianie ultimatum czasowego, raczej go w tych wątpliwościach utwierdzi. Rozmowa ma sens gdy mówimy o naszych potrzebach i oczekiwaniach szanując prawo drugie strony do własnych poglądów i różnych odczuć. Pozdrawiam.

Witam, proszę porozmawiać z partnerem, poprosić o wyjaśnienie co stoi na przeszkodzie aby Państwo zamieszkali razem. Ważne aby nawzajem się wysłuchać, aby była to świadoma decyzja obojga. Jeżeli ma Pani wątpliwości związane z tą sytuacją warto porozmawiać z kimś bliskim, być może skorzystać z konsultacji z psychologiem, zastanowić się nad możliwościami. Pozdrawiam serdecznie