Dlaczego partner nie czuje tego, co wcześniej?

Spotykam się z chłopakiem od ponad 7 miesięcy. Od początku czuliśmy ze to miłość. Zawsze czułam się kochana i wyjątkowa. Wszystkim opowiadał o tym jaka ma wspaniała dziewczynę i ze nigdy nie znajdzie lepszej. Planowaliśmy razem nasza wspólna przyszłość. Mieliśmy ze sobą zamieszkać, spędzić wakacje za granica. Nie widzieliśmy świata poza sobą. Miesiąc temu spotkałam się z nim i zauważyłam ze jest jakiś przygnębiony. Nagle rozpłakał się powiedział ze nie potrafi czuć do mnie już tego co wcześniej

Niestety nikt poza nim nie może odpowiedzieć na to pytanie. Proponuję przede wszystkim jemu zapytać co się stało.

Dzień dobry.

Nie wiem czy słusznie, ale wyczuwam w Pani wypowiedzi duży smutku i żalu.
Zrozumiałe jest, że sytuacja, w której słyszymy, że ktoś nie czuje do nas tego samego, co wcześniej jest niebywale rozczarowujące oraz przygnębiające.
Chciałbym zwrócić Pani uwagę na dwie podstawowe sprawy. Po pierwsze chłopak zachował się niebywale uczciwie mówiąc Pani o tym bezpośrednio. Po drugie często w okresie rozwojowym, w którym obecnie się Pani znajduje wszystkie emocje, a zwłaszcza te związane z atencją, miłością i relacjami są nad wyraz przebarwione tzn. możemy rozumieć je znacznie mocniej niż fizycznie są one reprezentowane.
Sądzę, że dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wasza wspólna rozmowa. Proszę porozmawiać z chłopakiem i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Zapytać go co czuje i jak się ma, ale również dobrze by było gdyby Pani opowiedziała, co Pani poczuła i jak to na Panią wpłynęło.
Myślę, że nieoceniająca rozmowa, pełna uważności i życzliwości jest najlepszym lekarstwem.
Jeśli Pani nastrój i myśli związane z w/w sytuacją nie zmienią się, albo zmienią się na gorsze to zachęcam do konsultacji psychologicznej w miejscu, w którym się Pani uczy bądź w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życząc otwartości, uważności i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Reakcja Pani chłopaka po przekazaniu Pani tej informacji wskazuje że przeżywa tą sytuację, odczuwa smutek. Być może ma poczucie winy z tego powodu, wie że w ten sposób sprawia Pani zawód, ból. Nie jest to łatwe powiedzieć bliskiej osobie że nie odczuwa się już tego uczucia co wcześniej. Proszę porozmawiać z chłopakiem o tym, że chciałaby Pani wiedzieć co stoi za tą decyzją. Co takiego się wydarzyło. Taka informacja zwrotna pomoże Pani lepiej poradzić sobie w momencie rozstania. Przesyłam link do artykułu:
http://zwierciadlo.pl/seks/partnerstwo/7-znakow-rozstania
http://zwierciadlo.pl/seks/partnerstwo/9-powodow-do-rozstania
Pozdrawiam serdecznie