Dlaczego partner się onanizuje?

Witam. Mój partner codziennie się onanizuje. Wstaje rano przede mną, siada na fotelu i zaczyna. A ja leżę i słyszę. Zazwyczaj nie dochodzi, ponieważ jest cukrzykiem i potrzebuje dużo czasu. Ma problemy ze wzwode . Mnie nie prosi, woli to robić codziennie sam. Zawsze się tłumaczy, że jest inny przez chorobę inie potrzebuje seksu dużo jak inni. Zwróciłam mu uwagę, przyznał się że robi to codziennie, i obiecał że nie będzie. I tak już trzy razy. Czy potrzebuje pomocy lekarza, czy to może być uzależnienie?

Dzień dobry!

Rzeczywiście jest to zachowanie nietypowe, za to bardzo stałe, regularne, ważne dla Pani partnera. Jeśli w jakiś sposób jest to problematyczne dla Pani lub wpływa negatywnie na Wasz związek - warto osobiście skonsultować się z psychologiem/ seksuologiem.
Bez osobistego kontaktu z partnerem i większej ilości informacji nie jest jednak możliwe jednoznacznie ocenić, czy partner jest osobą uzależnioną od seksu, czy też zachowanie to ma inne przyczyny i mechanizmy.

Pozdrawiam!