Dlaczego partner woli masturbację od seksu?

Witam. Nie wiem czy z tym powinnam sie udac tutaj..ale zapytam..Od jakiegos czasu moj chlopak woli sie masturbowac niz ze mna wspolzyc.. Faktem jest to ze jakis czas temu mowilam o dziecku itd ale biore tabletki antykoncepcyjne bo wiadomo nie chce bez jego zgody nic zrobic. On zapewnie mnie ze mu sie podobam ze go podniecam, ale ciagle mowi ze nie ma sily i jest zmeczony. Nie wiem czy powinniśmy sie udac do specjalisty? Jestesmy ze soba od prawie 2lat.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć odpowiedzi na Pani pytanie bez dłuższej osobistej rozmowy i większej ilości informacji od obojga Państwa - zarówno Pani, jak i chłopaka. Przyczyny wybierania masturbacji, a rezygnowania z seksu z partnerem mogą być bardzo różne. Co więcej, te przyczyny mogą być zarówno świadome (celowo unikam seksu i wiem, dlaczego tak robię), jak i nieświadome, niezależne od nas.

Zachęcam przede wszystkim do rozmów z partnerem, a także wspólnej lub indywidualnej konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam!