Dlaczego partnerka nie ma orgazmu waginalnego?

Witam. Jestem z dziewczyną od Paru miesięcy i od paru miesięcy uprawiamy seks. Jednak nie jest to zwykły seks z penetracją . Bardzo trudno jest ją podniecić, jednak jeśli już to zrobię to przyjemność sprawia jej tylko ocieranie penisem ( lub inną częscią ciała) o łechtaczke. Jeśli to robię to jęczy, wije się i dochodzi wielokrotnie. Czasem działa na nią także seks oralny. Jednak kiedy wprowadzę penisa do jej pochwy nie czuje kompletnie niczego poza tym że w niej jestem. Czy da się to wyleczyć?

Dzień dobry.

Jak można przypuszczać, Pana partnerka jest - podobnie jak Pan - osobą młodą. U młodych ludzi, rozpoczynających dopiero współżycie nierzadko występują problemy z osiągnięciem właściwej erekcji, nawilżeniem pochwy, osiągnięciem satysfakcji, etc. W większości dolegliwości te ustępują same wraz z nabieraniem doświadczenia i "uczeniem się" własnego ciała i ciała partnera/ki.

U części jednak osób problemy te nie tylko nie ustępują, ale wręcz się pogłębiają (najczęściej z powodu nadmiernego przejmowania się swoim stanem), w związku z czym wymagają pomocy specjalisty.

Z opisu można wnioskować, że Pańskiej partnerce prawdopodobnie bardziej odpowiada drażnienie łechtaczki, co skutkuje osiągnięciem przez nią orgazmów - w dodatku wielokrotnych. Tego rodzaju "przypadłości" nie leczy się, ponieważ jest ona normą - wiele kobiet osiąga orgazm nie poprzez drażnienie pochwy, a właśnie łechtaczki.

Pańskie wątpliwości najlepiej rozwiałaby konsultacja z seksuologiem, dzięki której mógłby Pan bliżej zapoznać się ze specyfiką kobiecego orgazmu - znacznie bardziej skomplikowanego niż orgazm męski oraz zrozumieć również własną rolę w relacji - nie tylko seksualnej.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Opisywane przez Pana zachowania nie są chorobą, więc nie ma powodu podejmować leczenia.
Łechtaczka, jako najsilniej unerwiona i najbardziej wrażliwa na stymulację, dla większości kobiet jest źródłem osiągania orgazmu. Tzw. "orgazmy pochwowe" - osiągane wyłącznie na skutek penetracji - dotyczą części kobiet, ale ich brak nie jest zaburzeniem.
Jednocześnie zmiany w przeżywaniu seksualnym mogą zachodzić z wiekiem, rosnącym doświadczeniem, stażem związku itp.

Pozdrawiam!