Dlaczego partnerka nie radzi sobie z emocjami?

Witam prosze o pomoc w sprawie co robic moja partnerka nie radzi sobie z emocjami nerwami widac ze cos sie z nia dzieje psychicznie kłamie oraz nie panuje nad tym co robi , mowie . Rani przy tym dziecko !!

Witam, najlepszym rozwiązaniem będzie namówienie partnerki aby skorzystała z konsultacji z psychologiem, jeżeli nie będzie chciała, samemu skorzystać z pomocy. Aby porozmawiać o tym jak zachowuje się partnerka, czy zmiana jest związana z jakimś wydarzeniem w jej życiu, czy kryzys narastał. Pytanie co to znaczy "rani dziecko". Jeżeli partnerka ma negatywny wpływ na stan emocjonalny i psychiczny dziecka, proszę o tym spróbować porozmawiać z partnerką, jeżeli to nie pomoże, zwrócić się o pomoc do psychologa, pedagoga w szkole, jeżeli chodzi do szkoły lub poradni. Ważne aby starał się Pan chronić również dziecko tak aby miało wsparcie jednego z rodziców. Jeżeli chce Pan o tym porozmawiać może skorzystać z telefonu zaufania: http://www.infowarszawa.pl/po-pomoc/telefony-zaufania.html
Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pan poradni dla dorosłych i dziecięce NFZ:
https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
Pozdrawiam serdecznie

Najlepiej byłoby skierować partnerkę do psychologa. Można też pójść razem we dwoje. Wtedy będzie łatwiej Jej przełamać wewnętrzny opór. Bardzo często nie szukamy pomocy u specjalistów, ponieważ wstydzimy się lub też boimy konfrontacji ze swoimi myślami. Kiedy pójdziecie Państwo razem na terapię, wtedy na pewno się ona uda. Życzę powodzenia.
Proszę szukać terapeutów związanych z "Poza Centrum" - jest to grupa specjalistów z Psychologii zorientowanych na proces.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam. Proszę za każdym razem,gdy na skutek impulsywnych reakcji Pana dziecko jest zranione zająć się nim, porozmawiać, starać się je chronić. W chwilach gdy partnerka jest spokojna jasno i konkretnie powiedzieć jej o swoich obserwacjach oraz jednoznacznie sformułować oczekiwanie konsultacji u psychologa.Pozdrawiam