Dlaczego pęcherzyk jest mniejszy niż powinien, skoro mam regularne cykle?

Mam 26 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 08.11.2010 r. (cykle regularne 28-29 dni). Dziś, tj.16.12.2010 r. po pozytywnym wyniku testu ciążowego, byłam u lekarza na badaniu USG, które pokazało pęcherzyk ciążowy, ale za mały o tydzień w stosunku do ostatniego okresu i wygląda na 4 tydzień.
Co to może oznaczać? Cykle mam regularne, więc sama już nie wiem:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli rzeczywiście ma Pani regularne cykle i nigdy nie zdarzyło się kilkudniowe opóźnienie miesiączki, to istnieje poważne ryzyko, że ciąża nie rozwija się w odpowiednim tempie i może zostać poroniona.
Niestety nie mamy na to wpływu, takie poronienia wynikają zwykle z wad rozwojowych płodu powstających w sposób losowy.
Z drugiej strony zdarza się nieraz, że ciąża rozwija się nieco zbyt wolno na początku, by później nadrobić „zaległości”. W takich sytuacjach konieczna jest cierpliwość, ocena tempa zmian i rozwoju ciąży, gdyż ocena w jednym tylko momencie czasu, szczególnie gdy nie jesteśmy pewni daty zapłodnienia, bywa myląca.
Życzę Pani, by obawy się nie sprawdziły i pozdrawiam serdecznie!