Dlaczego pęka pęcherzyk koło jajnika?

Dzień dobry! Chciała bym wiedzieć dlaczego pęka pęcherzyk koło jajnika? Towarzyszył mi bardzo duży ból po prawej stronie ciała i przechodziło mi na plecy. Pani ginekolog chciała zastosować leki hormonalne, ale nie zdecydowałam się. Chcę wiedzieć czy to jest normalne czy zastosować leczenie? Dlaczego tak się stało?

Lek. Tomasz Budlewski

Pęcherzyki znajdują się w jajniku więc podczas cyklu rozpoczyna się wyselekcjonowanie jednego z nich który w czasie fazy folikularnej rośnie a w czasie owulacji pęka. Proponuję udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami.