Dlaczego penis opada po wytrysku?

Wiek 24 lata. Mam pytanie, dlaczego opada po wytrysku? Czy to jakieś poważne problemy, czy mam udać się z tym do lekarza? Proszę o pomoc i konkretną odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Ustępowanie erekcji po wytrysku, czyli przechodzenie penisa ponownie w stan spoczynku, jest normalną reakcją związaną z dość szybkim odpływem podniecenia seksualnego.

U mężczyzn znacznie dłuższy jest czas oczekiwania na gotowość do kolejnego stosunku, a także erekcji, co jest z kolei powodowane dość znacznym - inaczej niż u kobiet - wydatkiem energetycznym.

Pozdrawiam