Dlaczego piersi nie rosną od 10. roku życia?

Moje piersi nie rosna is 10 roku zycia! Z tego co mówiłam mi moja mama, gdy miałam roczek leczono mnie jakimiś męskimi hormonami. W całej rodzinie nie ma ani jednej kobiety z piersiami mniejszymi niż C, z wyjątkiem mnie. Pomimo ze wiem, ze nie musi to znaczyć, ze moje tez będą duze to i tak mam wątpliwości. Odkąd skończyłam 10 lat moje piersi nie zmieniły się ani trochę. Nadal są malutkie do tego nie przypominają nawet zwykłych piersi są jak trójkąty, stercza i od dołu są totalnie płaskie. Jako dziecko miałam problemy z otyłością które zwalczyłam, wtedy piersi troszeczkę zmalały, ale po przybyciu prawie 25 kg nadal nie zmieniły się ani trochę, stanik zwiększa się tylko w obwodzie a miseczki zawsze są za duże bo nigdy nie mogę znaleźć tak małych o tak dużym obwodzie. Mam już 18 lat i jest to dla mnie ogromny problem, do tego od zawsze miałam ogromne problemy z miesiączka, bóle tak suze zw trzeba było jeździć do szpitala. Czy jest to normalne czy może to problemy hormonalne?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku konieczna jest dalsza diagnostyka endokrynologiczna. Powinna Pani zgłosić się do endokrynologa lub ginekologa zajmującego się endokrynologią.