Dlaczego piersi różnią się w wyglądzie?

Mam 16 lat. Od kiedy zaczeły rosnąć mi piersi, zawsze jedna była dużo większa od drugiej. Boję się, że to jakiś nowotwór. Nie byłam u ginekologa, bo się wstydzę. Sama badam piersi i nie wyczułam w żadnej nic niepokojącego. Jedynie u tej większej piersi brodawka jest bledsza i większa. Prosze o pomoc.

Witam serdecznie!

U wielu kobiet istnieją różnice w wielkości piersi. Szczególnie te różnice mogą być widoczne w trakcie okresu dojrzewania. Pamiętaj, że piersi w Twoim wieku podlegają ciągłym przemianom oraz wzrostowi. Z czasem różnice mogą być mniej widoczne.
Rak piersi w twoim wieku nie występuje, więc pod tym kątem nie masz powodów do obaw.

Jeżeli jednak masz wątpliwości, nie wahaj się odwiedzić lekarza - może najlepiej ginekologa kobietę?

Pozdrawiam serdecznie