Dlaczego plamię krwią już 8 dni?

Mam 25 lat, jestem mamą 10-miesięcznego chłopca i od porodu nie miałam problemów z miesiączką - okres był regularny w miarę, może czasem róznica 2-3 dni, za to teraz nie wiem, co się ze mną dzieje. Miesiączka skończyła mi się 1 czerwca, po tygodniu, a 9 czerwca zaczęłam plamić, czasem intensywnie, czasem to tylko upławy, ale zawsze z krwią. Jest już 17 czerwca, a plamienie nie ustało, tylko dalej trwa. Zaczynam się martwic i nie wiem, czy jest to normalny objaw :( Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie raczej nie ma związku z przebytyą ciążą i porodem. W pierwszej kolejności proszę wykonać test ciążowy. Jeśli wykluczy Pani ciążę, proszę dalej się obserwować. Jeżeli plamienie będzie się przedłużać i/lub ponownie pojawi się w następnym cyklu, proszę udać się do ginekologa. Lekarz zbada Panią i oceni, czy nie ma Pani organicznych przyczyn krwawienia z dróg rodnych, tj. nadżerki, polipa czy mięśniaków. Moliwe również, że cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!