Dlaczego po alkoholu nie mogę spać przez tydzień?

Witam Serdecznie.Od 2 lat borykam się z problemami ze snem.Problemy występują po wypiciu alkoholu (nie często mi się to zdarza ,może raz na półtora miesiąca.) po tym nie moge spać przez co najmniej tydzień,usiłuje zasnąc kłade się zamykam oczy i nic .Całkowity brak snu.Z każdym dniem jest coraz gorzej nie moge się skupić jestem nerwowy .Po tygodniu wszystko jest wporządku i śpie jak niemowlak. Czy to jest normalne że poł litra wódki wypitej tak żadko roztraja organizm na tydzień.

Witam, sen jest niezbędny do właściwego funkcjonowania. Alkohol wpływa na sen na wiele sposobów i może wzmagać bezsenność, zaburza normalny wzorzec snu. Może na przykład spowodować zwężenie dróg oddechowych, co może prowadzić do epizodu bezdechu. Zaburzenia snu i czuwania, bezsenność może powodować bóle głowy, obniżoną odporność, zaburzenie równowagi hormonalnej, drażliwość, roztargnienie, kłopoty z pamięcią. Rezultatem zaburzenia snu jest uczucie zmęczenia w ciągu dnia, ogólne obniżenie sprawności. Przesyłam ink do ciekawego artykułu: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/51-alkohol-i-nauka/273-alkohol-a-sen.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień Dobry Panu,

Pana organizm daje Panu sygnały, że alkohol mu nie służy...

Proszę zastanowić się, co tak naprawdę jest przyczyną Pana nawykowej potrzeby spożywania alkoholu w takiej ilości.

Zachęcam Pana do takiej zwyczajnej rozmowy z psychologiem, która to rozmowa mogłaby być pomocną dla Pana.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej