Dlaczego po alkoholu waga spada?

Ważę 77 kg przy 195 cm wzrostu, mało. Dlaczego, jak przyjdzie sobota i zjem sobie pizze i wypije parę piw, na drugi dzień ta waga spada do 74-75 kilogramów? Potem ta waga znowu wraca do 77, ale dlaczego po alkoholu waga spada?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Chwilowy spadek wagi może być spowodowany odwodnieniem organizmu, które jest wynikiem spożycia alkoholu.
Pozdrawiam
Ewa zawidzka