Dlaczego po anoreksji puchnie mi ciało?

Chorowałam przez 5 lat na anoreksję, później przerodziła się w bulimię i trwała jeszcze 3 lata. Teraz podjęłam walkę i chcę wyjść z tego koła, ale jak zaczęłam jeść normalnie, moje ciało zaczęło się strasznie zmieniać, mam obrzęki na nogach, rękach, a poza tym strasznie powiększone ślinianki, które bardzo bolą czasami.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

skoro zaczęłaś jeść więcej, Twoje ślinianki mogą teraz produkować więcej śliny i może dochodzić do ich obrzęku. Najprawdopodobniej jest to objaw przejściowy. Obrzęk ślinianek często występuje w bulimii - organizm przystosowuje się tak, aby szybko wykorzystać każdą porcję pokarmu.

Obrzęki kończyn powinnaś jak najszybciej skonsultować z lekarzem rodzinnym.
Mogą one świadczyć o zaburzonej funkcji wątroby lub nerek. Konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych, aby ocenić funkcję tych narządów.

Z pozdrowieniami