Dlaczego po drugiej operacji jaskry nadal rośnie ciśnienie?

  Witam! Mama miała wczoraj drugą operacje jaskry. Po zabiegu było wszystko ok, a dziś rano znowu jej rośnie ciśnienie w oku. Dodam jeszcze, że podczas pierwszej operacji zgasło 4 razy światło, a przy drugiej (ok. 2 tygodni po pierwszej) doszło do krwawienia oka. Czy są to zaniedbania szpitala i lekarzy, które miały wpływ na wynik operacji? Mamie między operacjami masowano oko i spuszczano z oka ciecz. Czy mama już nie ma szans na wyzdrowienie? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Zabiegi przeciwjaskrowe mają głównie na celu pomoc w obniżeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego a nie przywrócenia dobrej ostrości wzroku. Ma to na celu ochronę nerwu wzrokowego przed dalszą degeneracją, a co za tym idzie pogorszeniem widzenia. Nie zawsze i nie przy wszystkich typach zabiegów przeciwjaskrowych następuje pełne wyleczenie i nie trzeba kontynuować leczenia kroplami obniżającymi ciśnienie wewnatrzgałkowe.
Proszę nie wpadać w panikę, gdyż jest to dopiero 2 dzień po zabiegu - a jak sama nazwa mówi, jest to jednak zabieg operacyjny i też trzeba trochę czasu na rekonwalescencje tak jak przy innych zabiegach. A pisząc o krwawieniu może miała Pani na myśli wylew podspojówkowy w tym oku - to tak jak siniak w innej części ciała - wchłonie się samoistnie.
Na pewno Pani Mama jest pod dobrą opieką specjalistyczną, ale po wyjściu ze szpitala będzie wymagała dość częstych kontroli okulistycznych.

Pozdrawiam serdecznie!