Dlaczego po kawie chce mi się spać?

Dlaczego po kawie chce mi się spać? Przeważnie jak wypiję kawę to zamiast mnie pobudzać, chce mi się jeszcze bardziej spać. Piję dwie kawy dziennie. Czym to może być spowodowane ?

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze jest to bardziej zależne od zmęczenia . wszystko zależy jaka kawa? z mlekiem, ? kawa nie będzie dziać od razu

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Zawarta w kawie kofeina stymuluje wyrzut insuliny, który prowadzi do spadku poziomu cukru we krwi.
Jeżeli obserwuje Pani u siebie następujące objawy: drażliwość po pominięciu posiłku, zachcianki na słodkie w ciągu dnia, potrzeba kawy, aby rozpocząć dzień, nerwowość, niepokój, zamazany obraz między posiłkami ichroniczne zmęczenie, prawdopodobnie cierpi Pani na hipoglikemię reaktywną. Zalecam skonsultować się z diabetologiem, który zdiagnozuje Panią, a dietetyk udzieli wskazówek żywieniowych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać:Czy dietą można wyleczyć cukrzycę? Rodzaje cukrzycy i co robić kiedy już zachorujemy?http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-dieta-mozna-wyleczyc-cukrzyce-rodzaje-cukrzycy-i-co-robic-kiedy-juz-zachorujemy.html?c=9