Dlaczego po krwotoku poporodowym lekarz twierdzi, że pacjentka nie będzie mogła mieć dzieci?

Witam. Moja siostra miala zaplanowana cesarke( wskazania: ulozenie posladkowe oraz 1 ciaza ukonczona cesarka), ale 2dni wczesniej odeszly jej wody. Dopiero po godzinie pojechala do szpitala, ale porod sie zaczal dziecko zaczelo wstawiac sie. Lekarze odrazu zrobili cesarke lecz mieli problem wyciagnac dziecko musieli mocno wyszarpac i doszlo do mocnego krwotoku. I teraz od 2 dni dostaje kroplowki z krwia i lekarz mowi ze wiecej dzieci miec nie bedzie. Ale czemu? Macica zostala tak uszkodzona ze jest juz bezplodna czy jak? Bo siostra jest zalamana i nie chce nic powiedziec. Prosze o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym, gdyż ciężko odgadnąć, co jest przyczyną takiej opinii lekarza. Jeśli mięsień macicy został uszkodzony, kolejna ciąża stanowiłaby zapewne zbyt duże ryzyko dla siostry, ale nie znając dokumentacji medycznej, nie mogę Pani w pełni odpowiedzieć.