Dlaczego po laparoskopii mam wzdęty brzuch?

Witam, jestem 2 tygodnie po operacyjnym osunięciu torbieli na jajnikach a mój brzuch wygląda jakbym była w 3 miesiącu ciąży. Czy to normalne po operacji? Chciałabym żeby mój brzuch wrócił do wyglądów sprzed operacji czy mogę stosować jakieś pasy ściągające czy majtki czy się nic nie stanie miejscu szytemu na brzuchu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź to dla mnie ważne.
ponad rok temu

Dzień dobry!

Brzuch po laparoskopii nie powinien być wzdęty. Czy ma Pani jakieś dolegliwości bólowe?
Może Pani używać pasy - rany po miejscach nacięć już się zagoiły.

Z poważaniem