Dlaczego po leczeniu problem w częstym oddawaniem moczu nie minął?

Dzień dobry. Piszę do Państwa z pewnym pytaniem. 2 tygodnie temu moja mama (65 lat) zaczęła bardzo często korzystać z toalety (oddawanie moczu). Zrobiła badanie, wyszły nieliczne bakterie, brała lek jednorazowy (saszetka do picia). Powtórnie badanie nie wykazało już żadnych bakterii, problem jednak nie mija. Jaka może być tego przyczyna? Jakie badania wykonać? Bardzo proszę o poradę. Częste korzystanie z toalety dotyczy również godzin nocnych.

Być może to nie zakażenie bakteryjne jest źródłem trudności. Podobne zaburzenia mogą mieć także podłoże fizjologiczne lub psychologiczne. W takiej sytuacji ważna byłaby dokładna diagnostyka. Oprócz lekarza rodzinnego zatem być może warto podjąć dodatkowo konsultację z nefrologiem i ginekologiem, a w razie potrzeby także z psychologiem.