Dlaczego po leku mam podwyższone libido, którego nie można zaspokoić przez brak orgazmu?

Witam. Od tygodnia biorę przepisany przez psychiatrę Paxtin. Nie jest to moja pierwsza przygoda z antydepresantami, w ciagu ostatnich kilku lat brałem sertralinę oraz fluoksetynę. Wiek ze leki z grupy SSRI negatywnie wpływają na libido jednak u mnie jest zupełnie na odwrót. Mam bardzo podwyższone libido którego nie można zaspokoić przez brak orgazmu... Być może w wypadku seksu z partnerką było by to korzystne ale taka „wytrzymałość” w wypadku masturbacji sprawia ze w ogóle przestaje mieć ona sens. Czy jest jakiś sposób na zniwelowanie tego efektu? Bo niestety cała sytuacja jest bardzo frustrująca... Pozdrawiam

Witam!
Rzeczywiście większość leków przeciwdepresyjnych może mieć niekorzystny wpływ na życie seksualne, szczególnie niektóre z grupy SSRI, klasyczne trójpierścieniowe, sporadycznie SNRI. Są też i takie, których wpływ na sferę intymną jest żaden lub niezauważalny: nieselektywne IMAO i inne. Niektórych objawami ubocznymi jest priapizm (teoretycznie pobudzenie). Wpływu na tę sferę nie mają metody psychoterapii, przezczaszkowej stymulacji magnetycznej, elektrowstrząsów i inne niefarmakologiczne metody leczenia depresji. Z leków przeciwdepresyjnych w ostatnich badaniach najkorzystniej wypadł Bupropion (preparaty: Zyban używany jako odwykowy od nikotyny; Wellbutrin XR przeciwdepresyjny). Całe szczęście dysfunkcje seksualne po lekach przeciwdepresyjnych są przemijające. Jak Pan słusznie zauważył: w życiu zawsze są pewne odstępstwa od reguł: u Pana działanie niepożądane wystąpiło tylko w połowie. Należy wzmocnić udział w leczeniu psychoterapii, kosztem leczenia farmakologicznego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.