Dlaczego po nabiale mam bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, duszności?

Ostatnio po nabiale...ser biały, jogurt czy zsiadłe mleko zauważyłam dziwne objawy z układu pokarmowego i oddechowego. Bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, duszności, i czasem mocne bicie serca. Co to może być. Od dłuższego czasu nie jem już sera żółtego bo bardzo źle się czuje. Jestem strasznie zaniepokojona.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Takie objawy mogą sugerować nietolerancję laktozy, warto byłoby zrobić testy alergiczne i udać się do alergologa.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka