Dlaczego po naciśnięciu piersi coś z niej wycieka?

Witam serdecznie,

Jestem mamą dwóch chłopców, obu karmiłam piersią, zajęło mi to w sumie ok. 2,5 roku. Młodszego syna skończyłam karmić w maju 2009 roku, mamy październik 2010. Martwi mnie fakt, że pod naciskiem piersi i okolic sutka, nadal wydobywa się kremowo-mleczna, dość lepka wydzielina - czy to jest prawidłowe, czy raczej powinnam się martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Po zakończeniu karmienia piersią wyciek z piersi może fizjologicznie utrzymywać się rok lub więcej - zależy indywidualnie od kobiety. Jeżeli towarzyszą temu zaburzenia miesiączkowania, może to wynikać z zaburzeń hormonalnych.
Najlepiej aby zgłosiła się Pani do swojego ginekologa, który Panią zbada i sprawdzi czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam serdecznie.