Dlaczego po odstawieniu plastrów nie mam okresu?

Witam! Stosowałam plastry od 5 m-cy. 29 listopada zdjęłam trzeci plaster, natomiast dzień wcześniej zaczęłam plamić. Po zdjęciu plastra to plamienie przerodziło się w większe krwawienie. Odstawiłam plastry całkowicie, dzisiaj jest 30. dzień cyklu a okresu jeszcze nie ma, co się dzieje? Dodam, że zawsze kochaliśmy się nie do końca, poza tym po tym ostatnim krwawieniu z odstawienia nie współżyłam w ogóle, więc to chyba nie jest ciąża. Boli mnie dół brzucha i dół pleców, ale miesiączki jeszcze nie ma, co robić? Kiedy powinna się pojawić po odstawieniu plastrów? Dodam, że mam już jednego maluszka 8 m-cy ma, więc za wcześnie na drugie maleństwo. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plastry podobnie jak tabletki antykoncepcyjne mogą powodować działania niepożądane. Jednym z nich może być brak krwawienia.
Jednak w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Dolegliwości bólowe podbrzusza mogą świadczyć o stanie zapalnym dróg rodnych. To również może być przyczyna braku krwawienia. Dlatego w takim przypadku wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam