Dlaczego po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych spóźnia mi się okres?

Tabletki przestałam brać 2 m-ce temu. Miesiąc temu okres spóźnił mi się o 4 dni, natomiast w tym miesiącu spóźnia mi się już 10 dni, bolą mnie plecy i brzuch tak jakby coś miało być, czy to o czymś świadczy? Czy jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jedynym pewnym sposobem przekonania się, czy doszło do zapłodnienia jest wykonanie testu ciążowego lub badania USG. Objawy jednak są mało specyficzne, więc jeśli stosowała Pani inne
metody zabezpieczenia ryzyko ciąży jest niewielkie.

U niektórych pacjentek stosujących antykoncepcję hormonalną przez dłuższy czas dochodzi do zaburzeń miesiączkowania po ich odstawieniu. Zaburzenia te mogą występować nawet do 6 miesięcy, po tym czasie niezbędna jest wizyta u ginekologa mająca na celu wyjaśnienie przyczyn dolegliwości.

Pozdrawiam