Dlaczego po operacji kręgosłupa po 2 miesiącach moje dolegliwości wróciły ze zdwojona siłą?

Prosze o pomoc w odpowiedzi na pytanie dlaczego po operacji kręgosłupa po 2 miesiącach moje dolegliwości wróciły ze zdwojona siła w stosunku do stanu sprzed operacji. Poniżej wyniki rezonansu: RM kręgosłupa lędźwiowego OPIS BADANIA Dane kliniczne: stan po odciążeniu L4-L5 facetektomia L3-L4 po stronie lewej, stabilizacja przeznasadowa (Stryker), usztywnienie między trzonowe L3-L4 TLIF; od m-ca bóle po stronie lewej z promieniowaniem do stopy przy chodzeniu, drętwienia kolana, uczucie osłabienia siły kończyny L. Badanie MR odcinka lędźwiowo- krzyżowego kręgosłupa, sekw. TSE/ T1 , T2, T2 FAT SAT, płaszczyzna strzałkowa i poprzeczna, dodatkowo czołowa Wynik: W porównaniu do badania poprzedniego nasilenie pogłębienia lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zmniejszenie prawobocznego skrzywienia – szczyt L3 i regresja kregozmyku L3 do L4. Dyskretny uskok boczny prawy i przedni L3 do L4 poniżej 3 mm. Stan po stabilizacji przeznasadowej L3-L4. Rozlane zmiany bliznowate mięśni wielodzielnych od L3 do S1 dominują po stronie lewej i w otoczeniu stawów m-k L3-L4 i L4-L5 L>P. Implant międzytrzonowy zlateralizowany na lewo, na godz. 11-ej poprzecznie. Tylny lewy brzeg bezpośrednio przy krawędzi krążka. Stan po resekcji lewego w. żółtego i wyrównaniu lewego stawu m-k L3-L4, zatarcie zarysu stawu, cechy pasmowatej blizny wzdłuż stabilizacją śrubą lewą górną przeznasadową szerokości 6 mm z nieznaczną redukcją prawego zachyłka bocznego kanału. Artefakty zagięcia pola magnetycznego ograniczające ocenę lewego otworu m-k, zaznaczony obrzęk lewych wychodzących korzeni nerwowych L3 z jego zgrubieniem do 6 mm oraz zmiany bliznowate sięgające od ściany kanału w kierunku otworu m-k. Korzenie wychodzące L3 przylegają bezpośrednio do lewego stawu m-k . Dodatkowo zaostrzenia tylno- bocznych i bocznych lewych krawędziach trzonów z uwypukleniem pozostałości krążka m-k powodują redukcję lewego otworu m-k z cechami konfliktowania z lewymi korzeniami L3. Do rozważenia dodatkowa dodatkowa ocena elementów kostnych lewego stawu m- k i stabilizacji miedzytrzonowe w RTG / TK z uwagi na artefakty. W badaniu poprzednim ewidentna kręgoszczelina okolicy międzywyrostkowej lewej L3 i mniejsza po prawej – brak potwierdzenia w dokumentacji medycznej

Witam serdecznie,

Proszę wraz z wynikiem badania zgłosić się do lekarz neurochirurga celem ustalenia przyczyny oraz dalszego postępowania.

Pozdrawiam.