Dlaczego po porodzie włosy wolniej rosną?

Mam 26 lat. 3 miesiące temu urodziłam córeczkę:)
Na szczęście dzidzia jest zdrowa, ale martwię się o siebie. Przed porodem (w sumie od 17 roku życia) systematyczna depilacja krocza. Raz w tygodniu a czasami musiałam 2 razy w tygodniu. Od porodu minęło już 3 miesiące, a ja depilowałam się tylko dwa razy. Moje owłosienie nie rośnie tak jak kiedyś i nie jest takie gęste oraz ma dziwny szarawy kolor.
Czy powinnam się tym martwić? Czy jest to objawem jakiejś choroby?

Dzień dobry!
Po porodzie dość często dochodzi do zaburzeń wzrastania włosów. U niektórych świeżo upieczonych mam włosy wręcz wypadają garściami. Jest to reakcja organizmu na bardzo duże zmiany hormonalne i odżywienie organizmu. Powinna Pani zażywać witaminy dla mam karmiących i dobrze się odżywiać. Z czasem wszystko wróci do normy.
Z poważaniem