Dlaczego po poronieniu nie mogę zajść w ciążę, czy nasienie może być słabe?

Witam,
byłam w 13 tygodniu ciąży, kiedy poroniłam. Badanie wykazało przedwczesne odklejenie się łożyska. W ciąży czułam się bardzo dobrze, wyniki były prawidłowe i ciąża też rozwijała się prawidłowo. Po 4 dniach od wizyty u lekarza znalazłam się z krwotokiem na ginekologii.
Stwierdzono poronienie w toku. Miałam zrobione badania i lekarka powiedziała, że ze mną jest wszystko ok. Cykl mam teraz co 27 dni. Staramy się od 5 miesięcy i się nam nie udaje. Jakie mogą być przyczyny? Czy nasienie może być zbyt słabe? Czy mogło ulec zmianie i dlatego są trudności?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przykro mi z powodu Pani straty. Póki co brak efektów w staraniach o ciążę nie jest niepokojący, ponieważ trwają one zbyt krótko. Nasienie męża jest w każdym razem najprawdopodobniej „pełnowartościowe”, skoro niedawno była Pani w ciąży.
Pozostaje Państwu kontynuować starania, dopiero jeśli po roku ich trwania nadal nie dojdzie do poczęcia, wskazane będzie udanie się do lekarza zajmującego się niepłodnością. Pocieszeniem niech będzie fakt, że zdecydowana większość kobiet, które doświadczyły poronienia, szczęśliwie zachodzi ponownie w ciążę i udaje im się ją donosić.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!