Dlaczego po usuwaniu migdałów rany tak się źle goją?

Dzień dobry.Syn 10dni temu miał usuwanie wszystkie migdały, wczoraj byliśmy na kontroli i pani dr.stwierdziła że rany się brzydko goją.Kazała wykupić płyn którym mam smarować patyczkiem te migdały jednak w domu syn nie da się w ogole dotknąć,czy mógłby płukać płynem eludril.oczywiście rozcienczonym.Syn ma 11lat.

Nie grzeb tam i niczym nie płucz bo spowodujesz krwawienie. Jeżeli towarzyszy temu niemiły zapach z ust to świadczy o zakażeniu bakteryjnym i należy podać antybiotyk o szerokim spektrum działania. Amoksiklav, Augmentin.