Dlaczego po wzwodzie napletek nie chce wrócić na żołędzia?

Witam, mam 23 lata i od niedawna zacząłem współżycie z kobietą, mam jednak problem gdyż po wzwodzie napletek nie chce z powrotem zsunąć się na żołędzia, muszę to zrobić samemu choć nie jest to przyjemne ani łatwe, nawet przy odpowiednim nawilżeniu. Co powinienem z tym zrobić?

Witam serdecznie!

Stulejka to sytuacja gdy nie da się odciągnąć napletka z żołędzia, natomiast sytuacja gdy napletka nie da się odprowadzić z powrotem nazywamy zadzierzgnięciem.
Oba stany wymagają kontaktu z urologiem, gdyż są stanami nieprawidłowymi i wymagającymi interwencji. Prawidłowo napletek powinien zsuwać się i nasuwać zarówno w stanie spoczynku jak i wzwodu.
Czasami sytuacja, którą Pan opisuje w wyniku zwiększenia masy żołędzia na przykład w wyniku opuchnięcia czy obrzęku. Jeżeli odciągnięty napletek jest ciasny może doprowadzić do groźnych powikłań z powodu zaburzeń ukrwienia.
Zachęcam do wizyty u urologa, lekarz po zbadaniu określi dalsze postępowanie.

Pozdrawiam