Dlaczego po założeniu plomby ząb jest wrażliwy?

Utrzymujący się ból zęba po wymianie amalgamatu już dwa tygodnie , jest to ból jedynie przy nagryzaniu , nie jest to ból samoistny , dodam że trzy miesiące był tam opatrunek na moje życzenie tlenek cynku z eugenolem i brak żadnych dolegliwości w tym czasie , teraz po wymianie opatrunku doktor powiedziała ze jest jeszcze dużo zdrowej zebiny i ze nie doszło do żadnych perforacji , założyła ultrablend i kompozyt .. od tej chwili się zaczęło a wrażliwość pozabiegowa trwa do dwóch tygodni , ppomocy

Odpowiadałem już na podobne pytanie. Wniosek wizyta kontrolna, w najgorszym wypadku powtórzyć wypełnienie z odpowiednią starannością . P.s. Eugenol utrudnia wiązanie chemiczne wypełnienia kompozytowego z zębem.Pozdrawiam.