Dlaczego po zapaleniu marihuany wystąpił ból w klatce piersiowej?

Kilka razy pozwoliłem sobie zapalić marihuanę i za każdym razem czułem straszny ból w klatce piersiowej. Po pierwszym razie aż nie mogłem się ruszyć z bólu. Czujem się jak by mi serce obsypywano piaskiem. Nie mogłem tego opanować. Za każdym razem po kilkunastu minutach przechodziło. Czym to jest spowodowane? Czy to jakaś choroba, o której nie wiem? Jak to zniwelować?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Ból w klatce piersiowej pojawiający się po wdychaniu oparów substancji psychoaktywnych może być efektem nadmiernego rozciągnięcia ścian klatki piersiowej w trakcie wdechu. Powoduje to podrażnienie mięśni międzyżebrowych oraz rozciągnięcie w stawach żeber, co może być odczuwane jako ból. Zawarte w dymie substancje smoliste podrażniają również nabłonek wyściełający drogi oddechowe, czego efektem może być stan zapalny.

Każdy przypadek bólu w klatce piersiowej warto zdiagnozować internistycznie.

Z pozdrowieniami