Dlaczego po zapaleniu żołądka nie mogę wrócić do zdrowia?

Mam 52 lata, ważę 60 kg. Przez 3 miesiące bardzo ciężko przechodziłam zapalenie żołądka (potwierdzone gastroskopią). Przeszłam dwukrotnie leczenie zestawem antybiotyków na helikobakter Pyroli. Obecnie zażywam dużą dawkę leku na refluks i dopiero teraz jest wyraźna poprawa. Minęły 4 tygodnie, cięgle biorę leki na refluks i probiotyki na jelita. Już tak dobrze się poczułam, że zafundowałam sobie 40 minutowe ćwiczenia fizyczne na kręgosłup (przepuklina kręgosłupa). Po ćwiczeniach zrobiło mi się niedobrze i jestem wyzuta z sił. Nie mam siły nawet chodzić ani siedzieć, mam uogólniony ból brzucha, czuję że mięśnie mam dosłownie w płynie. Taki stan trwa już czwarty dzień. Wiem, że przesadziłam. Jak mogę teraz sobie pomóc skoro rozum mnie zawiódł? Ewa
52 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Po tak długiej przerwie i stosowaniu wielu leków organizm potrzebuje trochę czasu, żeby dojść do pierwotnej formy.
Konieczne jest stopniowe i powolne dochodzenie do formy - czyli trzeba zacząć od krótkich średnio intensywnych wysiłków i stopniowo trening wydłużać i zwiększać natężenie. Nagłe intensywne wysiłki nie są wskazane, lepiej stosować systematyczną i odpowiednio dobrną aktywność fizyczną.

Teraz jedyne co może Pani zrobić to wspieranie organizmu witaminami i odpoczynkiem. Proszę również przyjmować dużo płynów.

Jednak jeżeli ten stan nie ustąpi za 2-3 dni konieczna będzie wizyta u lekarza.

Pozdrawiam